facebook
Niebieski
O Mnie

Pasjonatka pracy z drugim człowiekiem.

Miłośniczka kawy, książek, pieczenia i gotowania.

Anna Reglińska choć nierzadko podpisuje się skrótem „Ann”. Nie pamiętam już jak to się stało, że poniektórzy rozpoczęli tak do mnie mówić, ale lubię ten zwrot. 
Z miejsca urodzenia i cech charakteru Kaszubka - uparta i dążąca do celu. Przy tym wrażliwa na piękno i ludzi. Od  jakiegoś czasu mieszkam na drugim krańcu Polski - w Kudowie – Zdrój. Trochę to trwało zanim znalazłam swoje miejsce na ziemi, bo tak o Kudowie – Zdrój myślę. Tu właśnie rozpoczynam zapuszczać korzenie AZE - em.

Ilość dyplomów z tytułem magistra – jeden – z psychologii. Wymarzony, ukończony z przekonaniem i determinacją, a potwierdzony kilkuletnią pasją pracy z drugim człowiekiem.
Ukończone szkolenia:

  • Kurs II stopnia Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniach| CTSR Warszawa
  • Kurs podstawowy Terapii Systemowej | WTTS Poznań
  • Trening Zastępowania Agresji – teoria i praktyka zachowań agresywnych| Pracownia Pomocy Psychologicznej Sopot
  • Kurs socjoterapii i pomocy psychologicznej | Stowarzyszenie św. Mikołaja Biskupa Gdyni
  • Kurs pedagogiczny |PROTOTO Wrocław

Zafascynowana Terapią Krótkoterminową Skoncentrowaną na Rozwiązaniach (TSR). W swojej pracy opieram się głównie na jej podstawach, ale też na modelu komunikacji „Porozumienia bez przemocy” Marshalla B. Rosenberga. Model mojej pracy wypracowany został doświadczeniem i potrzebą, w którym sednem jest komunikacja. Komunikacja pochodząca z serca, dająca poczucie wewnętrznej wolności, ogromną siłę, by tworzyć własne życie w zgodzie ze sobą. Dająca umiejętność o dożywotnim terminie przydatności. W terapii opieram się na zasobach, mówię wprost, konfrontuje, zadaje pytania, które mogą wydawać się trudne. Jednak jeśli jest trudno – znaczy, że warto.

 

AKADEMIA ZDROWYCH EMOCJI

Czym jest AZE-m?

To efekt moich poszukiwań pracy pełnej satysfakcji, spełnienie marzenia o tworzeniu czegoś własnego,  ale też sposób na życie. Odkąd pamiętam, nie rozumiałam co sprawia, że ludziom tak trudno się porozumieć. Tkwiło we mnie przekonanie, że bazą rozwoju jest miłość, a bariery słów głównym murem.
Pierwszy raz o psychologii pomyślałam siedząc w szkolnej ławce, zdaje się, że to była ostatnia klasa gimnazjum. W 2010 roku byłam już pełnoprawnym magistrem psychologii. Pierwsze kroki zawodowe wcale nie były takie proste. Pasja i zaangażowanie sprawiały, że moi pracodawcy widzieli we mnie potencjał, jednak ja niepokornie szukałam „czegoś”.
Dwa lata temu inna branża zwiodła mnie w rejony Dolnego Śląska – branża marketingu. Dalej praca z drugim człowiekiem, ale inna. Kolej losu jednak postawiła na mojej drodze ponownie psychologię – praca z młodym człowiekiem, ale też wykłady dla dorosłych. Wtedy przekonałam się, że to jest TO. Dając Wam narzędzie do lepszej komunikacji, tym samym lepszych relacji i lepszego życia wykonuję pracę, która jest moją pasją. A Emocje? To wspaniałe sygnały - jedyne i niepowtarzalne.